O EKO MATERIÁLOCH
Sumár o eko materiáloch

Materiály a výrobky v našej ponuke sú vyrobené v súlade s nariadením EÚ č. 1935/2004 o materiáloch vhodných na styk s potravinami. Sú zdravotne nezávadné, rozložiteľné na kvalitný kompost, recyklovateľné a znovu spracovateľné.

Všetky naše produkty majú rastlinný pôvod, sú vyrobené z bioplastu (PLA),  celulózy, cukrovej trstiny, drevenej dyhy alebo palmového listu.

 

BIOPLAST (PLA)

Materiálom na výrobu bioplastu sú rastliny s vysokým obsahom škrobu, napr. kukurica, pšenica, zemiaky...

Plasty z obnoviteľných zdrojov majú niekoľko významných výhod. Znižujú spotrebu fosílnych palív a uhlíkovú stopu (približne o 70-90 % nižšia spotrebu CO2 pri výrobe, v porovnaní s umelými hmotami PET/PS). Ak sú biodegradovateľné, znižujú množstvo odpadu, ktorý by musel byť likvidovaný na skládkach alebo spaľovaný, čím znižujú zaťaženie životného prostredia.

Viac info nájdete v sekcii bioplast

 

PALMOVÝ LIST

 Výrobky z palmového listu sú ekologické a navyše majú dekoratívnu funkciu. Materiál sa nijako chemicky neupravuje a má vysokú teplotnú odolnosť a nepriepustnosť.

Viac info nájdete v sekcii palmový list 

 

CUKROVÁ TRSTINA

Vlákna cukrovej trstiny, ktoré ostanú po jej spracovaní, by boli odpadom. V poslednej dobe sa však využívajú na výrobu gastro obalov, ktoré oproti papieru majú vyššiu odolnosť voči mastnote, ale sú stále kompostovateľným materiálom.

Viac info nájdete v sekcii cukrová trstina

 

CELULÓZA / PAPIER

Papierové produkty v našom portfóliu sú certifikované na kompostovateľnosť.

Používame buď recyklovaný papier alebo surovina pochádza z kontrolovaných obnoviteľných zdrojov – bez chemických bielidiel. Celulóza sa často kombinuje s PLA.

Viac info nájdete v sekcii Celulóza / Papier

 

DREVENÁ DYHA

Výrobky z brezovej dýhy sú kompostovateľné a vzhľadovo atraktívne.

Ich ďalšou výhodou je priaznivá cena.

Viac info nájdete v sekcii Drevo

Nzc2Yzk0Y2